Ongeloof en woede heerst bij voetbalvereniging Olyphia na een brutale inbraak. De (financiële) schade is enorm. ,,Het is een complete ravage.’’

Op het hele sportcomplex aan de Elsweg in Noordwolde is huisgehouden. Vrijwilligers van de onderhoudsploeg ontdekten de inbraak vrijdagochtend toen ze kwamen aanrijden. Het toegangshek van sportpark Spokedam was ruw uit de fundering weggetrokken en stond op een rare manier omhoog.

Daar bleef het niet bij. Bestuurslid Algemene Zaken André de Jong somt op: de buitenlichten, werkend op sensoren, zijn stukgeslagen, de camera’s onklaar gemaakt. Bekabeling is losgetrokken en de stroomvoorziening gesaboteerd.

Ook het clubhuis werd niet gespaard. Er is bijna geen deur ongeschonden gebleven, alle lades in de kantine zijn daarnaast opengebroken, de kassa is kapot. De paar honderd kilo zware kluis, vroeger nota bene in gebruik bij de Rabobank, is van de muur geslagen en open gewrikt. Het geld? Weg. 

Voor de club belangrijke onderhoudsmachines uit de opslag zijn ook ontvreemd. ,,Ze zijn overal geweest, hebben geen hoekje overgeslagen. Het was een complete ravage.’’

,,Ik ben er kapot van’’, zegt De Jong. Temeer, omdat Olyphia maatregelen nam na een eerdere inbraak in 2017. Ook toen werden perk- en tuinmachines gestolen. ,,We hadden net nieuwe, ze stonden in een hok achter slot en grendel. Alles is weg.’’

De Jong vermoedt dat de daders hebben geweten dat er vrijdagavond een feest plaatsvindt, dat jaarlijks georganiseerd wordt door het vrouwenteam van de club. ,,We hadden wat extra eten en drinken ingeslagen.’’ Ook dat is weg, waarschijnlijk in een klaarstaand voertuig geladen. 

De Jong kan nog niet zeggen wat de exacte schade is. ,,Het moet minimaal in de duizenden euro’s lopen’’, vermoedt hij. De club is verzekerd maar schiet er hoe dan ook bij in. ,,Machines zijn voor ons van onschatbare waarde. De verzekering keert de dagwaarde uit. Je krijgt nooit terug wat je had.’’

Doneren kan via onderstaande link:

https://www.doneerdoel.nl/actie/1593/help-olyphia-na-inbraakschade-