Noordwolde- Afgelopen zondag kwam koploper Roden op bezoek in Noordwolde. Roden is de ploeg in vorm en wist in 2017 de volle buit te halen uit negen wedstrijden. Aan die mooie reeks kwam in Noordwolde een eind. Olyphia won, terecht met 2-1 en doet daarmee goede zaken in de strijd om de 4e plek. Een plek die aan het eind van het seizoen recht geeft op nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse. Olyphia is door de zege op Roden nog één overwinning verwijderd van een unieke prestatie in haar geschiedenis: strijden om promotie naar de 1e klasse.

Voordat we naar de wedstrijd gaan, zullen we u eerst kort uitleggen hoe dat nou precies zit met die 4e plaats op de ranglijst. Na afloop van de wedstrijd de grootste en belangrijkste vraag op Sportpark Spokedam, nou hier de uitleg: In de 2e klasse K zijn er door oneven aantal teams maar 2 perioden, terwijl er 3 periodekampioenschappen zijn te verdelen. Periode 1 is gewonnen door GAVC, periode 2 door Roden. Periode 3 gaat naar het team dat in de eindrangschikking het hoogst is geëindigd zonder periodetitel: DTD. Aangezien GAVC, Roden of DTD kampioen gaat worden, gaat één van de perioden naar de volgende hoogst geklasseerde team van de eindrangschikking: de nummer 4.

Trainer Chris de Wagt voerde één wijziging door ten opzichte van een week eerder in Ruinerwold, Gerwin Duker startte in de basis. Op een zonnig Sportpark Spokedam hadden zo’n 300 supporters een plekje langs het veld gezocht om deze topper in de 2e klasse K te bewonderen.  Vanaf het begin werd het duidelijk dat het een boeiende wedstrijd ging worden tussen twee teams met duidelijke belangen. Koploper Roden heeft de punten hard nodig om de concurrentie voor te blijven. Het duurde tot de 16e minuut voordat een groot deel van de supporters kon juichen. Ron Bethlehem kreeg de bal aan de zijkant aangespeeld en omzeilde knap zijn tegenstanders en kon na zijn knappe solo actie doeltreffend uithalen, 1-0. Niet veel later kwam Kevin Capello in uitstekende positie om de score op te voeren, maar zijn schot was een makkelijke prooi voor doelman Beuzenberg. Voor Olyphia was er op dat moment nog geen vuiltje aan de lucht, maar een ongelukkig moment bracht daar plots verandering in. Doelman van der Zande raakte de bal bij een uittrap niet geheel zuiver, waardoor de bal voor de voeten van van der Tuin viel. Hij kon alleen op doelman van der Zande af en de jonge aanvaller wist dit buitenkansje wel te benutten, 1-1. Er ontstond zich daarna een gelijkwaardige strijd met kansen over en weer. In de rust was Dizzy Boer in de kleedkamer achter gebleven en werd vervangen door Jordy de Jong. In de tweede helft lukte het Olyphia, steeds meer de druk richting het Roder doel op te voeren. Vooral Ron Bethlehem was een plaag voor de Rôner verdediging. Na een uur spelen was Olyphia al dicht bij de voorsprong. Een inzet van Ron Bethlehem werd ternauwernood door een verdediger van Roden van de doellijn gehaald, en zo bleef Roden met kunst en vliegwerk op gelijke hoogte. Waar het spel zich steeds meer op de helft van Roden afspeelde, was het aan de andere kant oppassen voor de counter. Zo lukte het Roden enkele keren om er gevaarlijk door heen te komen, maar Christiaan van der Zande maakte met een aantal goede reddingen zijn fout goed. Olyphia kreeg in de 73e minuut loon naar werken. Opnieuw Ron Bethlehem leidde met een prima actie de winnende treffer in. Hij bediende zijn broer Tim die beheerst keeper Beuzenberg het nakijken gaf, 2-1. In het restant van de wedstrijd ging Roden, met het oog op het kampioenschap nog vol voor de winst. Maar tot echt grote kansen heeft dit niet meer geleid. Ook topscorer van de 2e klasse, de boomlange René de Vries kon vandaag niet gevaarlijk worden, dankzij uitstekend verdedigend werk van Olyphia. Olyphia moest het de laatste minuten zelfs nog even met 10 man doen, nadat Tim Bethlehem geblesseerd het veld moest verlaten, maar Olyphia haar wissels al had gebruikt. De grootste kans in de slotfase was voor Olyphia, maar Ron Bethlehem kon zijn sterke optreden niet opluisteren met een tweede treffer. Gesteund door de fanatieke Noordwoldiger aanhang, met trommels en al wist Olyphia de winst over de streep trekken. Na 95 minuten spelen floot de goed leidende van Duinen voor de laatste keer. De fantastische teamprestatie brengt Olyphia in een goede uitgangspositie voor de 4e plaats, mede dankzij het gelijke spel tussen Peize en Ruinerwold. Voor Roden lijkt de schade mee te vallen aangezien DTD ook verloor, maar Roden kan zich geen misstap meer veroorloven. Olyphia houdt zoals gezegd haar hoop op het toetje levend. Een jaar geleden speelde Olyphia nacompetitie om degradatie te ontlopen, nu is Olyphia nog één zege nodig om nacompetitie voor promotie te behalen. Zover is het echter nog niet, er wachten nog twee moeilijke tegenstanders met grote belangen. Volgende week reist Olyphia naar Cornjum om het daar op te nemen tegen DTD, ook strijdend voor het kampioenschap.  Alleen al gezien de goede onderlinge banden tussen beide verenigingen een wedstrijd om naar uit te kijken. Het beloofd wederom een boeiend spektakel te worden, en altijd een goede plek voor een mooi feestje…

Opstelling Olyphia: Christiaan van der Zande, Ruud van Erp, Jeroen Dolstra, Gerwin Duker, Joran Vrind, Dizzy Boer (45. Jordy de Jong), Dedmer Kraakman (82. Damian Boers), Kevin Capello, Tim Bethlehem (c), Ron Bethlehem en Jakko Veenstra (72. Marcel de Nekker).

Overige wisselspelers: Leon Knol, Freek Mintjes en Sjim van Dinten.

Scoreverloop: 16. Ron Bethlehem 1-0, 23. Robin van der Tuin 1-1, 73. Tim Bethlehem 2-1.

Gele kaart: René de Vries (Roden)