Olyphia reisde vandaag af naar de Friese hoofdstad om het daar op te nemen tegen de rood-witte brigade van MKV. MKV is traditioneel gezien een belangrijke concurrent van Olyphia, in voorgaande jaren was er een nihil verschil tussen de plaatsen op de ranglijst. Dit seizoen kent Olyphia een beduidend betere start dan MKV. Olyphia behaalde in vier wedstrijden 7 punten, terwijl MKV nog maar 3 punten wist te behalen in evenzoveel wedstrijden. De Noordwoldigers was er dus alles aan gelegen zo vroeg in het seizoen het verschil in punten te vergroten. Olyphia moest het vandaag stellen zonder topscorer Ron Bethlehem. Een spierblessure hield hem aan de kant, Yvan Stroop was zijn vervanger. Ook Jeroen Dolstra startte weer in de basis. Trainer Chris de Wagt had de mannen waarschijnlijk aangespoord fel te beginnen en MKV vroeg onder druk te zetten. Het resulteerde in een sterke eerste fase van Olyphia. Olyphia creëerde op een nat sportpark Nylan al na een paar minuten kansen om de score te openen. Het sterke begin leverde Olyphia kansen op voor Yvan Stroop en Jacco Veenstra. Stroop wist oog in oog met de keeper de bal over de sluitpost te lobben, maar mikt er naast. Op een schot van Jacco Veenstra bracht keeper Wielenga knap redding. Amper een minuut later wist Olyphia de score wel te openen. Van Erp stuurde Stroop in de diepte, met een zee van ruimte behield Stroop goed het overzicht en stelde Capello in staat de bal binnen te tikken: 0-1. Trainer Onclin was duidelijk niet tevreden en liet alle wisselspelers warmlopen. Na de 0-1 lukte Olyphia het niet het goede spel van de eerste twintig minuten door te zetten. Olyphia liet MKV beter in de wedstrijd op het moeilijk bespeelbare veld. MKV werd voornamelijk gevaarlijk door counters. MKV kreeg de eerste echte kans na een half uur spelen en ook vijf minuten later bleek van der Zande een sta-in-de-weg. Hij wist de bal knap met zijn voeten te keren nadat hij onderweg van richting was verandert. In de eerste helft gebeurde er verder weinig, behalve dat Schamsbach en Dolstra op een gele kaart werden getrakteerd door leidsman Gerbrandy. In de tweede helft bleef Olyphia makkelijk overeind zonder zelf groots te spelen. Olyphia voetbalde makkelijker, al had het wat geluk bij de 0-2. Doelman Wielenga en invaller Hart liepen elkaar in de weg, waarna de bal pardoes bij Capello voor de voeten viel: 0-2. In het restant van de wedstrijd kwam Olyphia niet meer in de problemen. Verdedigend hield Olyphia knap stand en gaf het niks weg. Olyphia vergat in de slotfase de wedstrijd definitief op slot te gooien, vooral Stroop kreeg twee goede kansen. Ook met van Dinten en Boer binnen de lijnen veranderde er niks aan de stand en kon Olyphia naar 93 minuten voetbal 3 punten bijschrijven. De overwinning is trainer Chris de Wagt een beloning voor de trainingsarbeid die momenteel verricht wordt. ‘We hebben momenteel een brede selectie en de trainingsopkomst is groot. Want in de slotfase heb ik iedere keer het idee dat we nog over hebben en dat is een lekker gegeven. We voetbalden in fases zeer goed en nu is het zaak om die fases langer te maken.’

Olyphia heeft nu 10 punten behaald uit 5 duels en is daarmee terug te vinden op een keurige 3e plek. Volgende week speelt Olyphia thuis tegen sc Emmeloord dat terug te vinden is op de 7e plaats. Aanvang 14:00 uur op Sportpark Spokedam!

Opstelling Olyphia: van der Zande, van Erp, Dolstra, Boers (81. Boer), Vrind, Kraakman, Stroop, Capello, M. de Nekker (83. Van Dinten), T. Bethlehem (c) en  J. Veenstra.
Overige wisselspelers: Jongbloed

Scoreverloop: 19. 0-1 Capello, 55. 0-2 Capello.

Gele kaarten: Dolstra & Vrind